1982'de Diyarbakır'da Fen Bilgisi öğretmeni olarak başladığımda; Okulum Meryem Ana Klisesine yakın süryani mahallesindeydi. Oradaki ustalar ve 1988'de Eskişehir'e geldiğimde Eskişehir'li ve Alpu'lu ustalardan gördüklerimi geliştirdim. Anadolu Üniversitesi kütüphanesinden çok faydalandım. Gördüklerimi ve araştırmalarımı deneme-yanılma metodları uygulayarak geliştirdim. Anadolu Üniversitesin' de takı çalıştığım hocaların (Deniz Taşçı, Yaprak Büyükerşen) takılar model olarak tek bende olacak başkasında görmiyeceğim ısrarlarından sonra tasarım gücümü geliştirdim. Doğaçlama yaparak sürekli yeni tasarımlar ürettim. Bütün takılarım birbirinden farklıdır. Bu nedenle bizde TAKINIZ İMZANIZDIR..

      1988-1998 arası evde çalıştım. 1998'den sonra da Yonca Pasajındaki dükkanımız ANTİKADA'yı açtık. 2009'dan itibaren de büyük dükkanımızda hizmet vermekteyiz. Diğer dükkanımızı atölye olarak kullanıyorum.

      Bütün takılarımız özel çalışma olup tek tasarımlardır. Alıp-Satığımız ürünlerde de fabrikasyondan daha çok atölye ürünleri tercih etmekteyiz. Bizler gibi küçük el işi çalışan atölyeler ve ustalar ekonomik kaygılardan dolayı çok azalmış olup, nesli tükenmektedir. Bütün takılarımızda Anadolu Medeniyetleri esintileri vardır. Tasarımlarımızı bu şekilde yapmaktayız. Geçmişin izlerinden geleceğe dokunulan tasarımlar yaparak takılar üretmeye çalışmaktayız. Emeği geçen herkeze teşekkürlerimi sunarım.

     Saygılarımla... 

      Şefik ADA

Eskişehir Web Tasarım